מופעים

כיתות אמן

מייקל שאדה

טנור, בימאי
שני 15.7.19  |  19:30  |  60 ש"ח
הקונסרבטוריון הישראלי תל אביב
Michael Schade

זמר הטנור הידוע והמוכר בבתי האופרה והקונצרטים בעולם, מגיע לראשונה לישראל ויחלוק עם הקהל את נסיונו רב השנים. שאדה ינחה את הזמרים הצעירים, בביצוע והכוונה דרמטית של הרפרטואר האופראי. 

מייקל שאדה הגרמני-קנדי הוא אחד הטנורים המובילים בזמננו ומתארח תדיר על בימות האופרה והקונצרטים ברחבי העולם. עם תפקידיו האופראיים מן העת האחרונה נמנים הופעתו הראשונה כאיינשטיין באופרטה העטלף באופרה הממלכתית של וינה וכאייגיסתוס בהפקה חדשה של אלקטרה באופרה הקנדית. הרפרטואר הקונצרטנטי הרחב שלו נע בטווח שמן הקנטטות והפאסיונים של באך ועד השיר על הארץ של מאהלר, והוא מופיע עם מיטב התזמורות בעולם. במסגרת זו, הוא עבד עם מנצחים נודעים כגון ביצ'קוב, שאיי, הרדינג, יאנסונס, ג'ורדן, מאנאקורדה, מהטה, מוטי, נגאנו, נזה-סגין, ראטל, תילמן, טיצ'יאטי וּוֶלזֶר-מֶסט, שעמם ערך כמה הקלטות אשר זכו להצלחה. כמו כן, פעילויותיו המוזיקליות עומדות בסימן השפעתם של קשריו האמנותיים ההדוקים עם ניקולאוס הרנונקור. רסיטלי השירה שלו הובילו אותו למוזיקפראיין ולקונצרטהאוס של וינה, לקוצרט חבאו של אמסטרדם, לוויגמור הול של לונדון, ללה סקלה במילאנו, לאליס טאלי הול ולקרנגי הול של ניו יורק ולשוברטיאדה בשוורצנברג. את עונת 2018/2017, הוא עשה כאמן הבית (artist in residence) בקונצרטהאוס של וינה. ב-2007,העניקה הרפובליקה האוסטרית למיכאל שאדֶה את תואר הכבוד Kammersänger (מילולית: זמר קמרי).

מייקל שאדה הוא המנהל האמנותי של תחרות השירה הפאג-לויד סטלה מריס ובשנים 2012 עד 2014, שימש כמנהל המוזיקלי של ימי הבארוק הבינלאומיים במנזר מלק (אוסטריה). ב-2017, הוענק לו אות מִסדר קנדה.